wtorek, 9 sierpnia 2011

Canva CN-DVB-T710Tuner naziemnej telewizji cyfrowej Canva CN-DVB-T710 jest w tej chwili jednym z najlepiej skonstruowanych odbiorników na rynku. W porównaniu do innych dekoderów tego typu dostepnych w sprzedaży został ulepszony w celu dostosowania go do polskich standardów. Jego zaletą jest to, że w kompaktowej obudowie mieści nie tylko tuner do odbioru telewizji cyfrowej z funkcją EPG, ale także nagrywarka programów oraz odwatarzacz multimedialny.Tuner ten jest jednym z najtańszych rozwiązań pozwalających użytkownikom starszych telewizorów kineskopowych oraz telewizorów LCD i plazmowych na wkroczenie w nowy świat telewizji cyfrowej. Posiadacze telewizorów przystosowanych w pełni do odbioru telewizji cyfrowej w kompresji MPEG-4 również zainteresować się mogą odbiornikiem ze względu na zintegrowany odtwarzacz multimediów oraz funkcję Personal Video Recorder (PVR). Tuner Dvb-T gdynia

Urządzenie wpięte bezpośrednio w wejście SCART lub podłączone poprzez kabel do wyjścia HDMI urządzenia  pozostaje praktycznie niewidoczne dla użytkownika. Odbiornik nadaje się idealnie do telewizorów LCD/Plazma wiszących na ścianach - w zależności od modelu TV oraz uchwytu możliwe jest takie ułożenie urządzenia, aby mieściło się między telewizorem a ścianą, bądź uchwytem. Należy pamiętać jedynie o zapewnieniu odpowiedniej wentylacji urządzenia. Televes Gdynia

Schowany za telewizorem tuner odbiera sygnały sterujące z pilota czujnikiem podczerwieni umieszczonym na krótkim kabelku. Aby urządzenie pracowało poprawnie czujnik podczerwieni należy przyczepić w kierunku użytkownika telewizora..

Tuner współpracuje z wykorzystywanym w Polsce standardem kompresji MPEG-4 oraz wcześniejszą jego wersją - MPEG-2 używaną w niektórych krajach europejskich. Port USB umożliwia nagrywanie materiałów wideo (PVR) na zewnętrznych nośnikach danych, takich jaki dyski twarde HDD, pamięci flash (pendrive) i karty pamięci poprzez czytnik kart na złączu USB.
                                    


Odbiornik jest w pełni zgodny z założeniami standardu DVB-T (standard ETSI ETS300744) i umożliwia odbiór kanałów FTA (Free-To-Air) w rozdzielczości SD kompresowanych w standardzie MPEG-2 oraz MPEG-4. Posiada funkcjonalny oraz przejrzysty przewodnik programowy (EPG - Electronic Program Guide) zawierający szczegółowe dane dotyczące oferty programowej na dany dzień oraz tydzień (w zależności od poziomu tej usługi od strony nadawcy). Poruszanie się po menu odbiornika nie powinno stanowić problemu nawet dla osób nie posiadających doświadczenia w użytkowaniu tego typu urządzeń.

 Tuner odbiera dźwięk w formacie Dolby Digital (AC-3)!Nagrywanie - PVR
Model T-710 z funkcją PVR umożliwia nagrywanie wybranych programów na zewnętrznych nośnikach danych. System rozpoznaje pamięci sformatowane w systemach FAT32 oraz NTFS. W przypadku wykorzystania zewnętrznego dysku twardego konieczne jest zapewnienie mu odpowiedniego zasilania.
Możliwe są następujące tryby nagrywania:
nagrywanie aktualnie oglądanego programu
nagrywanie czasowe - rozpoczęcie i zakończenie nagrywania o ustalonej przez użytkownika godzinie
nagrywanie z EPG - nagranie wybranych kanałów z elektronicznego przewodnika programowego
Pliki nagrane na zewnętrznych nośnikach danych rozpoznawane są przez komputery stacjonarne jako pliki *.ts. Możliwe jest ich odtwarzanie. Do tego celu posłużyć może darmowa aplikacja VideoLan player (VLC) do ściągnięcia ze strony autorów oprogramowania. Anteny Gdynia


Multimedia
Odbiornik naziemnej telewizji cyfrowej  jest również pełnowartościowym odtwarzaczem plików multimedialnych. Możliwe jest odtwarzanie zdjęć, plików audio oraz plików wideo.

Obsługiwane są następujące formaty plików:

OGG,MP3,VMA,MPG,DAT,VOD,AVI,JPG,GIF,BMP,MKV

1 komentarz:

  1. Posiadam tuner Canva CN-DVB-T710 i posiadam również tuner WIWA HD-50 odtwarza te same pliki i w zasadzie jest wszystko to samo poza jednym ? WIWA HD-50 wyłącza mi równocześnie tuner i telewizor natomiast Canwa tylko tuner WIWA HD-50 jest podpięta do telewizora Thompson a Canva CN-DVB-T710 do telewizora Elemis nie wiem w czym tkwi błąd że muszę używać dwóch pilotów do jednego telewizora w przypadku Canwy,dodam jeszcze że Canwa ma zgrabniejszy pilot lepiej leży w dłoni,polecam ten tuner.

    OdpowiedzUsuń